Okno Capital Smart inteligentne rozwiązanie dla Twojego domu

capitalGłówną funkcją okna jest oświetlanie i zapewnianie wymiany powietrza w pomieszczeniu. Ponadto powinno ono pełnić rolę regulacyjno-ochronną, a zwłaszcza zabezpieczać przed negatywnym działaniem wiatru i opadów atmosferycznych, jak też przed utratą ciepła lub nadmiernym nagrzaniem.

Wysokie oczekiwania konsumentów odnośnie walorów użytkowych okien zaowocowały dynamicznym rozwojem stolarki otworowej. Szybko rozwijający się rynek tych produktów podąża za rosnącymi potrzebami klientów i oferuje im nowoczesne rozwiązania zarówno funkcjonalne jak i estetyczne. Inteligentne systemy nie są traktowane, jako atrakcyjny gadżet, ale jako element realizujący koncepcję nowoczesnego - energooszczędnego i bezpiecznego domu. Za ich pomocą można stworzyć zintegrowany system, który sprawi, że w pomieszczeniach zawsze będzie cicho, ciepło i bezpiecznie.

Polska firma Stolbud Włoszczowa, jeden z wiodących producentów okien i drzwi, wychodzi naprzeciw tym wysokim wymaganiom oferując produkty spełniające najwyższe standardy. W jej ofercie znajdziemy okna Capital Smart wykorzystujące zaawansowane rozwiązania technologiczne. Pozwalają one na osiągniecie takich parametrów, które zapewniają komfortowe użytkowanie okien. Codzienna obsługa jest znacznie usprawniona, bo zastosowany w nich system TaHoma daje możliwość sterowania działaniem okien przy pomocy pilota i urządzeń elektronicznych posiadającym iOS lub Android, na przykład tabletów czy smartfonów. W ten sposób można je z łatwością otwierać i zamykać, ustawiać pozycję otwarcia i mikrowentylację. Na co dzień informować nas będą o temperaturze czy sile wiatru, wykorzystując wbudowaną w nie stację pogodową. Wychodząc z domu możemy bez obaw zostawić uchylone okno, gdyż zamknie się ono w chwili, gdy niespodziewanie spadnie deszcz. Automatyczne zamknięcie zabezpieczające przed zalaniem wnętrza albo przyciemnienie szyb w razie intensywnego nasłonecznienia to przykład inteligentnej reakcji na zmienną aurę. Dla osób, które dbają o własne poczucie bezpieczeństwa ważne będzie przede wszystkim powiadamianie o stężeniu dwutlenku węgla lub pożaru i zapewnianie dobrej wentylacji poprzez sterowanie dopływem świeżego powietrza. Osoby te usatysfakcjonuje też wysoki stopień zabezpieczeń antywłamaniowych. Wielką zaletą koncepcji systemu zarządzania działaniem okien jest możliwość zintegrowania go z innymi elementami zabezpieczającymi, takimi jak sterowane automatycznie rolety, żaluzje czy okiennice zewnętrzne oraz współpraca z instalacją alarmową poprzez zamontowane w oknach kontraktony.

Wybierając projekt domu przede wszystkim jednak kierujemy się upodobaniami estetycznymi i wygodą. Bez względu na znaczenie dla wnętrza, okna powinny komponować się z architekturą budynku. Capital Smart mają tę wielką zaletę, że dzięki uniwersalnej stylistyce mogą być stosowane praktycznie bez ograniczeń. Są sprzymierzeńcami tych, którzy dążą do równowagi formy i funkcji. Wykonane z wyselekcjonowanych gatunków dębu, sosny lub meranti pokrytych wodorozcieńczalnym lakierem w szerokiej gamie kolorystycznej są przeszklone szybami o wysokich współczynnikach termoizolacyjnych i akustycznych. Są solidne, stabilne i trwałe. Wszystkie te zalety zapewniają im uznanie nie tylko klientów, ale również ekspertów, którzy przyznali oknom znaczącą nagrodę branżową - Złoty Laur na Targach Poznańskich BUDMA w 2015 r.

Inwestowanie w nowoczesne rozwiązania daje wymierne efekty w podnoszeniu jakości życia mieszkańców, o których „troszczy się” inteligentny system zarządzający bezpieczeństwem i wygodą. Ci, którzy budując dom myślą o odnalezieniu w nim upragnionego spokoju, z pewnością docenią zalety nowoczesnych okien firmy Stolbud Włoszczowa.

Materiał prasowy firmy Stolbud Włoszczowa/ KORONEA GROUP www.stolbud.pl