Jakie drzwi wybrać do sypialni? Jakość, styl i… efekty specjalne!

Sypialnia to przestrzeń ciszy, komfortu i wypoczynku. Oprócz wygodnego łóżka, funkcjonalnych mebli, stonowanej kolorystyki ścian, a także tłumiących hałas tkanin powinna być zaopatrzona w odpowiednie drzwi - dopasowane stylistycznie do aranżacji pomieszczenia, solidne, trwałe i po prostu ładne.

 

Jakość, styl i … efekty specjalne

drzwi sypialnia

 

W ofercie Stolbud Włoszczowa znajdziemy ogromny wybór drzwi wewnętrznych, w tym kilka nowych kolekcji, dostępnych w wielu wariantach i wymiarach, idealnych do sypialni. Spośród nich warto zwrócić uwagę na kolekcje drzwi pełnych płytowych, takich jak: Intarsja, Intarsja Elit, Impresja czy Glamour. Stolarka drzwiowa producenta opiera się na stabilnej konstrukcji ramowej z drewna lub MDF, wypełnionej płytą wiórową lub tak zwanym plastrem miodu. Skrzydła, w zależności od sposobu wykończenia, obłożone są obustronnie płytą MDF lub HDF. Na powierzchni skrzydeł pełnych można stosować dekoracyjne frezy (Glamour) lub ozdobne aplikacje (Intarsje). Jednak ostateczny, elegancki wygląd nadają drzwiom różnorodne okleiny i forniry występujące w szerokiej gamie kolorystycznej i nieomal dowolnym układzie struktury słojów. Zwolennikom nowoczesnego stylu zapewne przypadną do gustu drzwi Glamour. Ich jednolite, gładkie powierzchnie do wyboru z kompletnej gamy pastelowych barw według kolorystyki z palety RAL, wprost zapraszają przyszłych mieszkańców do ozdobienia skrzydeł indywidualnym napisem czy wzorem. Tak, to możliwe – za pomocą prostej aplikacji, umieszczonej na stronie internetowej producenta zaprojektujemy samodzielnie dowolny napis i motyw graficzny, który zostanie naniesiony metodą płytkiego frezowania na przylgowe lub bezprzylgowe drzwi Glamour, dostępne w wymiarach „60” – „110”. Równie interesująco prezentują się drzwi z kolekcji Intarsja i Intarsja Elit. Fornirowane w dębie naturalnym lub modyfikowanym zachwycają naturalnymi wybarwieniami od jasnych po ciemne – od dębu naturalnego, po czereśnię, palisander, kasztan i grafit. Uroku dodaje im oryginalny układ słojów: pionowy, poziomy i mieszany – pionowo-poziomy. Z kolei drzwi Impresja, pokryte okleinami lub fornirami o kilkudziesięciu wzorach i kolorach, są godne swojej nazwy - wywołują wrażenie wysmakowanej elegancji zapraszając do luksusowo urządzonego wnętrza.

 

Z przeszkleniem czy bez?

drzwi sypialnia2

 

Drzwi pełne a może przeszklone? To zależy od usytuowania sypialni oraz preferencji mieszkańców. Jeśli cenimy komfort akustyczny i nie chcemy, aby do wnętrza docierało światło z innych pomieszczeń powinniśmy wybrać drzwi pełne, bez przeszkleń. Natomiast osobom mniej wrażliwym na tego typu bodźce polecamy drzwi z kolekcji Vitrio lub Presto. Vitrio wykonane w całości ze szkła mogą doskonale doświetlić pokój o niewielkich oknach. Do ich produkcji wykorzystano matowe szkło piaskowane, więc nie musimy obawiać się naruszenia prywatności. Innym ciekawym rozwiązaniem przeszklonych drzwi są pochodzące z kolekcji Presto. Konstrukcja skrzydła jest wykonana nie tylko ze szkła, ale również z drewnianych ramiaków pionowych wykończonych fornirem dębowym, który ociepla wnętrze i dobrze komponuje się z drewnianą stolarką okienną lub meblami. Jednak do najważniejszych zalet drzwi przeszklonych należy bogate wzornictwo – motywy florystyczne, geometryczne, a nawet elementy architektury i pejzażu miejskiego są doskonałą ozdobą i elementem uzupełniającym aranżację sypialni.

 

W stylu nowoczesnym czy klasycznym?

Wybór stylu zależy od koncepcji aranżacyjnej, potrzeb oraz upodobań mieszkańców. Warto wybrać drzwi, które będą spójne stylistycznie z pozostałymi elementami wyposażenia i jednocześnie odzwierciedlą nasz indywidualizm, podkreślą gust i zamiłowanie do estetyki. W sypialni kobiecej sprawdzą się lekkie i dekoracyjne drzwi Vitrio, zwolennicy minimalizmu zapewne sięgną po proste drzwi Glamour, natomiast miłośnicy klasyki mogą wybierać spośród stonowanych, eleganckich kolekcji Intarsja, Intarsja Elit czy Impresja.

Materiał prasowy firmy Stolbud Włoszczowa/ KORONEA GROUP www.stolbud.pl