Więcej światła w Twoim domu - drzwi tarasowe od Stolbud Włoszczowa

hs mLubimy duże przeszklenia za światło i ciepło, które dzięki nim dociera do pomieszczeń w stopniu odpowiadającym jego mieszkańcom, ale także dlatego, że są piękną ozdobą elewacji. Odpowiednio dobrana do architektury budynku stolarka okienna i drzwiowa, szczególnie efektownie prezentuje się na tarasach i obszernych balkonach. Doskonałym przykładem takich rozwiązań są drzwi tarasowe systemu uchylno-przesuwnego UP firmy Stolbud Włoszczowa.

 

Konstrukcja stolarki wielkogabarytowej – na co zwrócić uwagę?

HS 2Przy wyborze drzwi tarasowych należy przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane, konstrukcję oraz funkcjonalność. Parametry stolarki o dużych gabarytach, nawet o wymiarach 3000 mm na 2400 mm (Solar), powinny zapewniać nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo użytkowania, gdyż inaczej będzie zachowywała się w warunkach zabudowy parterowej, a inaczej na wyższych kondygnacjach, zwłaszcza w budynkach nieosłoniętych, narażonych na silne parcie i ssanie wiatru. W zależności od wytycznych projektanta lub własnych upodobań możemy zamontować na tarasie lub balkonie drzwi drewniane, drewniano-aluminiowe, PVC lub aluminiowe – właśnie tak szerokie możliwości materiałowe stwarza producent, Stolbud Włoszczowa. Ich konstrukcja oparta jest na profilach o różnej grubości skrzydła i ościeżnicy. Na przykład stolarka drewniana posiada konstrukcje ramowe 78 mm (Solar) i 92 mm (Capital) wykonane ze specjalnie wyselekcjonowanej klejonki. Ponadto nowatorski system okuciowy oraz wysokiej jakości uszczelnienia mają bezpośredni wpływ na stabilność i sztywność konstrukcji. Nie bez znaczenia jest także optymalny, zarówno pod względem akustycznym jak i termicznym, dobór zestawów szybowych, które odpowiadają w znacznej mierze za parametry całego wyrobu. Dla zwolenników ekologicznych i oszczędnych rozwiązań zapewne istotna będzie informacja, iż wielkoformatowa konstrukcja Solar znajdzie zastosowanie również w budynkach wykonanych w technologiach energooszczędnych.

 

balkon HS

Funkcjonalność.

Oprócz wspomnianych walorów techniczno-użytkowych kolejnym kryterium, na które należy zwrócić uwagę jest funkcjonalność. Drzwi uchylno-przesuwne marki Stolbud Włoszczowa przy otwarciu nie zabierają dodatkowego miejsca w mieszkaniu, co pozwala na swobodną aranżację wnętrza. Łatwo otwierają się, zamykają i uchylają - jedno skrzydło odchyla się i przesuwa na część nieotwieralną, dzięki czemu zyskujemy możliwość komfortowego wietrzenia. Producent przewidział aż 5 wariantów otwierania drzwi w systemie UP, co jest niezwykle atrakcyjne dla użytkownika.

 

Ozdoba elewacji.

Duże przeszklenia są niewątpliwą ozdobą elewacji. Świetnie wpisują się w estetykę nowoczesnej architektury, ale także znajdą zastosowanie w budynkach o klasycznej formie bryły. Nadają budynkom lekkości, optymalnie doświetlają i wyciszają wnętrza. O ich dekoracyjności decyduje także bogata paleta kolorów stolarki: od transparentnych po kryjące, na przykład taka jak w prezentowanych na zdjęciu drzwiach tarasowych UP z drewna dębowego w kolorze transparentnym - lazur teak. Doskonałe parametry techniczno-użytkowe, nowoczesne rozwiązania oraz nienaganna estetyka drzwi tarasowych UP Stolbud Włoszczowa sprawiają, iż produkt ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem architektów, projektantów i klientów docelowych.

 

 

 

 

Materiał prasowy firmy Stolbud Włoszczowa/ KORONEA GROUP www.stolbud.pl