Duże przeszklenia - modne bezpieczne i komfortowe

UP badaniaZmienia się architektura naszych budynków, zmieniają trendy w aranżacji wnętrz, do głosu dochodzi zapotrzebowanie na światło i przestrzeń, czyli duże przeszklenia. Balkon i taras stają się tak samo ważnym miejscem jak salon, jadalnia czy pokój dzienny, a jego wygląd i funkcjonalność zależą w dużej mierze od wyboru optymalnych drzwi tarasowych. Uchylno-przesuwne, podnoszono-przesuwne, a może harmonijkowe? Na to pytanie chętnie odpowie ekspert w dziedzinie okien – Stolbud Włoszczowa.

 Więcej światła i ciepła Duże przeszklenia to przede wszystkim więcej światła i ciepła w naszym domu. Co warto wiedzieć przed decyzją o ich wyborze?

Jeśli chcemy aby okna przyczyniały się do ogrzewania pomieszczenia, muszą absorbować energię słoneczną, a więc powinny być umieszczone na ścianie południowej. Wówczas nie tylko zapewnią nam więcej ciepła i światła, ale także sprawią, iż będziemy mniej płacić za energię. Bardzo istotna jest jakość materiałów, z których są wykonane, a także zastosowanie właściwych przeszkleń, które odpowiadać będą na przykład za nieprzegrzewanie pomieszczeń przy jednoczesnym optymalnym ich doświetleniu”- mówi Augustyna Zioło, Product Manager firmy Stolbud Włoszczowa.

 

Okna wielkogabarytowe są bezpieczne Ich urok polega na ogromnych powierzchniach tafli szklanych efektownie ozdabiających elewację, ale często zastanawiamy się czy takie konstrukcje, nawet o wymiarach 6000 mm szerokości i 2800 mm wysokości są bezpieczne w użytkowaniu?

cc8Parametry stolarki o dużych gabarytach, powinny zapewniać nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo użytkowania, gdyż inaczej będzie zachowywała się w warunkach zabudowy parterowej, a inaczej na wyższych kondygnacjach, zwłaszcza w budynkach nieosłoniętych, narażonych na silne parcie i ssanie wiatru. O bezpieczeństwie drzwi tarasowych decyduje więc kilka czynników, przede wszystkim materiał, z którego zostały wykonane, konstrukcja, system uszczelnień oraz okucia" – wyjaśnia Augustyn Zioło. W zależności od wytycznych projektanta lub własnych upodobań możemy zamontować na tarasie lub balkonie drzwi drewniane, drewniano-aluminiowe, PVC lub aluminiowe. Ich konstrukcja oparta jest na profilach o różnej grubości skrzydła i ościeżnicy. Ważny jest odpowiedni dobór grubości profili, ponieważ odpowiadają one za właściwości statyczne, odporność na siłę wiatru, izolacyjność termiczną i akustyczną. Na przykład stolarka drewniana posiada ramy o szerokości 78 mm (Solar) i 92 mm (Capital) wykonane ze specjalnie wyselekcjonowanej klejonki, zapewniającej stabilną pracę całej konstrukcji. Bezpieczeństwo użytkowania takich okien zapewni również zastosowanie odpowiednich systemów okuciowych, które umożliwią komfortowe sterowanie oraz profesjonalny montaż.

 

Stolarka ponadwymiarowa jest funkcjonalna Czy otwieranie i zamykanie dużych drzwi tarasowych opartych na solidnej konstrukcji drewnianej nie będzie uciążliwe dla użytkownika?

cc3Nasze okna i drzwi tarasowe oparte są na zaawansowanej technologii, która za pomocą specjalistycznego, sterowanego ręcznie bądź automatycznie systemu okuciowego ułatwia podnoszenie, przesuwanie i uchylanie bardzo dużych konstrukcji. Nawet małe dziecko poradzi sobie z tym bez problemu” – wyjaśnia Augustyn Zioło. Takie balkony są bardzo wygodne w użyciu – otwarte nie zajmują dodatkowego miejsca w pomieszczeniu. Drzwi podnoszono-przesuwne wyposażono w lekki i bezpieczny mechanizm przesuwu skrzydeł i niski próg. Z kolei uchylno-przesuwne umożliwiają łatwe otwieranie i zamykanie oraz uchylanie skrzydła balkonowego - jedno skrzydło odchyla się i przesuwa na część nieotwieralną - dzięki czemu zyskujemy możliwość komfortowego wietrzenia.

 

Urok litego drewna.

Tarasowe bądź balkonowe drzwi podnoszono-przesuwne, uchylno-przesuwne lub harmonijkowe z oferty producenta zachwycają także doskonałą jakością wykonania i eleganckim wyglądem. Miłośnik każdego stylu i materiału znajdzie tu coś dla siebie. Na szczególną uwagę zasługują drzwi z drewna w pięknych, naturalnych barwach i odcieniach. Do ich produkcji wykorzystywane jest najlepszej jakości drewno: sosnowe, meranti i dębowe, pozbawione sinizny i sęków. Idealnie komponują się one nie tylko z kolorystyką znajdujących się na zewnątrz roślin, ale również mebli i wszelkich dekoracyjnych dodatków we wnętrzu salonu, sypialni czy jadalni. Duże przeszklenia okien są dziś nie tylko wyrazem mody. To również niezwykle atrakcyjne rozwiązanie dla wszystkich, którzy oprócz kontaktu z naturą cenią sobie niepowtarzalny styl aranżacji wnętrz, a także połączenie nowoczesnych technologii z funkcjonalnością i elegancją.  

 

 

Materiał prasowy firmy Stolbud Włoszczowa/ KORONEA GROUP www.stolbud.pl