Elegancki sposób na rozjaśnienie mieszkania

drzwi wewnetrzne szklane vitrio1Odpowiednie oświetlenie we wnętrzach domów to w dzisiejszych czasach bardzo ważne i pożądane przez nas wszystkich rozwiązanie. Przez większą część roku, zwłaszcza popołudniami, jesteśmy zdani na tak zwane sztuczne światło. Dlatego poza wyborem dobrej jakości lamp czy okien o szerokiej powierzchni, poszukujemy innych sposobów na skuteczne rozjaśnienie pomieszczeń. Jednym z nich jest zamontowanie w mieszkaniu niezwykle dekoracyjnych drzwi szklanych.

Jaśniejsze wnętrze – pozytywny nastrój każdego dnia

14 vitrio 156Nawet w mieszkaniach, w których dominują ciemne barwy, niewielka ilość jasnych akcentów będzie doskonałym sposobem na podkreślenie wyjątkowego charakteru aranżacji, a tym samym rozjaśnienie pomieszczeń. Modne obecnie kolekcje mebli, w których na przykład głęboki brąz lub czerń przełamane zostały przez białe lub beżowe wstawki wyglądają nowocześnie i bardzo elegancko. Dekoracyjne dodatki takie jak ładnie prezentująca się porcelana, szklane wazony, rzeźby, świece czy lampy w jasnych odcieniach idealnie rozjaśniają wnętrza, nadając im niepowtarzalnego uroku. Zwolennicy światła w domu na pewno wyposażą go w okna o dużej powierzchni, a także, jeśli salony czy sypialnie posiadają odpowiedni metraż w piękne drzwi tarasowe, nie tylko doświetlające pomieszczenia, ale także umożliwiające wyjście na balkon ozdobiony kwiatami lub do pełnego zieleni ogrodu. Szczególnie jesienią i zimą, gdy dni są coraz krótsze i po powrocie z pracy nie możemy już liczyć na światło dzienne, doceniamy te elementy wyposażenia naszych mieszkań, które świetnie je rozjaśniają i dobrze działają na zmysły, umożliwiając nam właściwy wypoczynek. Poza wszelkimi użytecznymi sprzętami, spełniającymi taką funkcję możemy sięgnąć po rozwiązanie niebanalne i jednocześnie bardzo eleganckie – drzwi szklane.

Drzwi ze szkła – oryginalna dekoracja domu i idealny sposób na jasne wnętrze

20 vitrio 212Szklane drzwi nie tylko rozjaśniają wnętrza, ale także są ich atrakcyjną ozdobą. Możemy je zamontować w salonach, sypialniach, kuchniach i łazienkach, ale również w biurach czy różnego rodzaju punktach obsługi klienta, w miejscach, w których zależy nam na podkreśleniu wyjątkowego charakteru aranżacji. W ofercie rynkowej na szczególną uwagę zasługują drzwi o dwóch rodzajach konstrukcji. Pierwsze to drzwi panelowe, w których tafla szkła umieszczona została pomiędzy dwoma pionowymi ramiakami z drewna. Naturalny fornir może być wykończony bejcą lakierowaną bądź kryjącą według palety RAL oraz pokryty okleinami: decor, lamisoft, mikroflex i PVC. Dzięki zastosowaniu szkła klejonego warstwowo o grubości 8 mm drzwi są bezpieczne w użytkowaniu. Mleczne szkło w różnych wzorach i odcieniach, z ładnym rysunkiem lub gładkie, w połączeniu z naturalnym drewnianym fornirem tworzy interesujące wzorniczo kompozycje i ociepla wnętrze. Drugi rodzaj, to drzwi, których konstrukcja oparta jest na tafli szkła mlecznego, piaskowanego lub kolorowego. Aby skrzydła były bezpieczne w użytkowaniu wykorzystywane szkło jest hartowane lub klejone. W tej wersji powierzchnia szklana jest duża, co zwiększa optycznie przestrzeń w mieszkaniu i potęguje efekt rozjaśnienia wnętrz. Szkło pokryte zostało powłoką zabezpieczającą przed wycieraniem i działaniem środków chemicznych, zapewniającą mu trwałość, a domownikom komfort użytkowania. Przeszklenia mogą być ozdobione efektownymi wzorami, motywami ze świata natury, przypominającymi witraże, urbanistycznymi lub występować w gładkiej formie.

Oryginalne i piękne

Salon lub łazienka, w których przeważają elementy drewniane podświetlone przez refleksy światła przebijające przez szklaną taflę z subtelnym rysunkiem fal bądź kwiatu w soczystej barwie? A może kuchnia w minimalistycznym stylu, w której jasna powierzchnia szkła z dyskretnym geometrycznym motywem sprawia, iż pomieszczenie nabiera blasku? Eleganckie szklane drzwi to połączenie klasyki i naturalnego piękna. Drewno i dekoracyjne szkło, w rozmaitych, atrakcyjnych wzorniczo odsłonach jest doskonałą propozycją do tradycyjnych i nowoczesnych wnętrz. Drzwi szklane podkreślają prestiż gabinetów biurowych, zaś w mieszkaniach stanowią wspaniałą ozdobą salonów, łazienek czy kuchni. Potrafią nie tylko świetnie rozjaśnić pomieszczenia, ale także wprowadzić do nich wyjątkowy nastrój, sprawiając, że w tak zaaranżowanej przestrzeni będziemy na pewno wydajniej pracować i lepiej odpoczywać.

Materiał prasowy firmy Stolbud Włoszczowa/ KORONEA GROUP www.stolbud.pl