Dlaczego warto wybrać drzwi zewnętrzne z elementami przeszklonymi?

Drzwi zewnętrzne to pierwszy element wykończenia, który rzuca się w oczy przy wejściu do domu i jednocześnie ostatni, na który patrzymy opuszczając dom. Warto zadbać, aby ten detal wykończeniowy charakteryzował nie tylko komfort użytkowania, ale również estetyka wykonania, która przykuje uwagę gości.

Coś co zachwyci każdego

Na rynku stolarki drzwiowej obecnych jest wiele konstrukcji drzwi: drewniane, aluminiowe lub PVC. To co łączy różne typy drzwi, to możliwość wyboru modelu z elementami przeszklonymi, które każdym drzwiom dodają lekkości i uroku. Bogactwo modeli sprawia, że każdy znajdzie coś, co idealnie wpasuje się w jego gust. Przeszklenia mogą tworzyć przeróżne wzory, może to być jeden duży element albo kilka mniejszych, mogą być ustawione w pionie, poziomo lub po skosie albo łuku. Szyby mogą mieć regularny kształt lub zachwycać swoją niebanalną formą. Przeszklenie może dominować w wyglądzie drzwi albo stanowić detal, który subtelnie podkreśli ich charakter. Możliwości jest naprawdę mnóstwo. Dodając do tego wiele wariantów kolorystycznych drzwi zewnętrznych oraz samych szybek, okazuje się, że jedyne co nas ogranicza to nasza wyobraźnia.

Nie tylko estetyka

Oczywiście estetyka wykonania i atrakcyjny wygląd drzwi zewnętrznych to ważna kwestia. Dopasowanie modelu drzwi do charakteru wnętrza oraz wyglądu zewnętrznego domu to dla wielu osób priorytet. Wybór drzwi z elementami przeszklonymi może nam pomóc osiągnąć zamierzony efekt. Jednak to nie wszystkie zalety takiego rozwiązania. Szyby w drzwiach zewnętrznych to także element praktyczny. Świetne sprawdzą się w roli mini-okna, które pomoże doświetlić, zazwyczaj dość ciemny, wiatrołap, przedsionek czy przedpokój.

Co prawda szkło nie jest najtrwalszym materiałem i można zadawać sobie pytanie: czy takie rozwiązanie jest bezpieczne? Zatem odpowiadamy: tak, jest bezpieczne, jednak zawsze należy zwrócić uwagę na rodzaj zestawu szybowego zamontowanego w drzwiach i wybrać taki, który będzie stanowił skuteczną ochronę antywłamaniową. Szyby w drzwiach mogą także spełniać rolę wizjera i tym samym znacznie poprawić bezpieczeństwo domowników. Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku jest zastosowanie w szkleniach tzw. lustra weneckiego, które wpuszcza część światła dziennego do pomieszczenia i pozwala osobom wewnątrz budynku dojrzeć gościa po drugiej stronie drzwi, jednocześnie dając efekt lustrzanego odbicia od zewnątrz. Jednak to rozwiązanie sprawdza się jedynie wtedy, gdy w pomieszczeniu w budynku jest mniej światła niż na zewnątrz. Inne rozwiązanie to zastosowanie szyb z refleksem posiadających specjalną powłokę, która ma za zadanie odbijać światło i ciepło słoneczne. Dzięki temu zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu latem. Przy zachowaniu odpowiedniej różnicy natężeniu światła wewnątrz i na zewnątrz budynku szyba refleksyjna umożliwia widzenie jednokierunkowe, podobnie jak lustro weneckie.

 

 

https://budowaodpodstaw.pl/