Drzwi rozwierne czy przesuwne – jakie wybrać?

Wybór drzwi wewnętrznych do domu lub mieszkania to ważna decyzja. Drzwi to inwestycja, która ma nam służyć przez długie lata, jednocześnie ciesząc oko i zapewniając wygodę użytkowania oraz komfort życia. Jak zawsze w przypadku takich inwestycji warto postawić na produkt sprawdzony, dobrej jakości i solidnie wykonany. Jednak na początku dobrze jest zastanowić się i przemyśleć jaki typ drzwi wybrać: rozwierny czy przesuwny.

DRZWI ROZWIERNE

Drzwi rozwierne sa najbardziej popularnym i praktycznym rozwiązaniem, które pasuje do każdego stylu wykończenia. Dla Klientów poszukujących innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązań dobrą opcją będą drzwi rozwierne licowane ze ścianą. Zaletą tego rodzaju drzwi jest możliwość wykończenia ich w kolorze identyczny jak ściana pokoju. Drzwi stają się wtedy niedostrzegalnym wręcz elementem wykończenia, a to pozwala wykreować minimalistyczne i urzekające swą prostotą wnętrze. Rozwierne drzwi to także wygoda użytkowania i bardziej ekonomiczne rozwiązanie.

DRZWI PRZESUWNE

Drzwi przesuwne to alternatywa do drzwi rozwiernych. Jest to wybór bardzo praktyczny i wygodny, szczególnie w małych pomieszczeniach, ponieważ drzwi tego typu nie zabierają powierzchni użytkowej przy otwieraniu. Zastosowanie drzwi przesuwnych to niebanalne rozwiązanie, które samo w sobie jest ciekawym pomysłem na wprowadzenie do mieszkania lub domu odrobiny innowacyjności.

Wśród drzwi przesuwnych wyróżniamy drzwi naścienne (otwierając drzwi skrzydło przesuwa się na jedną ze ścian zasłaniając ją) oraz chowane w ścianę (jak sama nazwa wskazuje – drzwi chowają się w ścianę). To co odróżnia od siebie obie wersje to fakt, że w przypadku drzwi chowanych w ścianę można swobodnie zaaranżować miejsce, gdzie przesuwają się drzwi. W obu wersjach można wybrać zarówno drzwi jednoskrzydłowe jak i dwuskrzydłowe. Rozwiązanie to wymaga większych nakładów finansowych, ale jako że drzwi to inwestycja na lata, może warto rozważyć większy wydatek.

Podsumowując: wybór rodzaju drzwi wewnętrznych to decyzja, którą należy podjąć w oparciu nie tylko o względy estetyczne, ale przede wszystkim należy mieć na uwadze wygodę użytkowania w danym pomieszczeniu. Ponadto trzeba zwrócić uwagę na miejsce wokół drzwi, czy np. jest go na tyle, aby drzwi przesuwne można było swobodnie odsunąć. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybiera
dla jednych pomieszczeń drzwi rozwierne, a dla innych przesuwne.

 

 

https://budowaodpodstaw.pl/