Rodzaje drzwi zewnętrznych

Drzwi zewnętrze to niezwykle istotny element wykończenia domu. Dobrze dobrane drzwi zewnętrzne powinny łączyć w sobie wiele funkcji. Z pewnością walory estetyczne to cecha, która ma niebagatelne znaczenie. Najlepiej, aby drzwi były dopasowane zarówno do zewnętrznego wyglądu domu, jak i do wykończenia wnętrza. Na szczęście bogactwo materiałów oraz wzorów pozwala na wybór takich drzwi, które idealnie wpasują się i podkreślą styl wykończenia domu.

Jednak nie należy skupiać się wyłącznie na aspekcie estetycznym. Drzwi zewnętrzne pełnią funkcję przede wszystkim praktyczną – to wejście do domu, które powinno dobrze izolować od warunków panujących na zewnątrz oraz chronić przed potencjalnymi intruzami spełniając wszystkie normy bezpieczeństwa. W celu określenia energooszczędności drzwi podawana jest wartość współczynnika Ud. Współczynnik ten określa jaka ilość energii przenika przez drzwi o powierzchni 1m2, jeśli różnica pomiędzy temperaturą na zewnątrz i wewnątrz budynku wynosi 1 stopień Kelwina. Należy pamiętać, że im niższa wartość tego współczynnika tym lepiej – straty ciepła są mniejsze. Dodatkowo drzwi powinny stać na straży naszego bezpieczeństwa, dlatego warto zwrócić uwagę na konstrukcję i wyposażenie drzwi w niezbędne bezpieczne okucia i szkło lub też na parametr mówiący o klasie antywłamaniowości drzwi (RC2, RC3).

W celu wybrania najlepszej opcji, która spełni oczekiwania i będzie odpowiadać wszystkim potrzebom Klienta, warto przyjrzeć się różnym typom drzwi zewnętrznych.

DRZWI DREWNIANE

Drzwi drewniane to idealna propozycja dla osób, które starają się łączyć tradycję i klasykę z nowoczesną elegancją. Do wykonania takich drzwi wykorzystuje się naturalny, twardy surowiec jakim jest drewno, co przekłada się na jakość i wytrzymałość takiego produktu. Drzwi drewniane charakteryzuje dobra izolacyjność termiczna oraz solidne wykonanie, które pozwala na komfortowe użytkowanie przez długi czas. Bogactwo oferowanych wzorów i kolorów sprawia, że z łatwością można wybrać model idealnie wpisujący się w projekt czy aranżację. Oprócz typowego pokrycia drzwi drewnianych lakierem transparentnym, możliwy jest wybór koloru kryjącego z palety RAL co stwarza praktycznie nieograniczone możliwości w procesie kreowania wymarzonych drzwi. Nawierzchnię można z łatwością odnawiać. Jak każdy produkt naturalny wymaga corocznego przeglądu i konserwacji, a w przypadku uszkodzeń drewniane drzwi są łatwe do odnowienia.

DRZWI ALUMINIOWE

To co należy uwypuklić w przypadku drzwi aluminiowych to ich wytrzymałość i solidność w trudnych warunkach użytkowania. Ich minimalistyczna i elegancka stylistyka sprawia, że stanowią idealny element nowoczesnych budynków mieszkalnych lub użyteczności publicznej, który jednocześnie nie przytłacza przestrzeni i nie dominuje nad innymi komponentami wykończenia. Drzwi aluminiowe oprócz walorów estetycznych prezentują także wysoki poziom szczelności na wodę i powietrze oraz doskonałą izolacyjność akustyczną i termiczną. Cechy te pozytywnie wpływają nie tylko na komfort i jakość życia w budynku, ale również znacznie obniżają koszty eksploatacji. Wybierając takie rozwiązanie należy się jednak liczyć z większym kosztem inwestycji.

 

 

https://budowaodpodstaw.pl/