Porady

Jak odróżnić drzwi prawe od lewych

Jak odróżnić drzwi prawe od lewych

Drzwi to podstawowy element wyposażenia każdego domu. Nie tylko są ozdobą wnętrza, ale również oddzielają poszczególne pomieszczenia oraz pozwalają na swobodną i sprawną komunikację pomiędzy nimi. Dlatego tak ważną kwestią jest odpowiedni wybór drzwi.

Odpowiadamy jak odróżnić drzwi prawe od lewych?

Jest jeden prosty sposób, z którym na pewno sobie poradzimy. Wystarczy stanąć przed drzwiami, które muszą otwierać się do wewnątrz, czyli na stronę po której stoisz. Teraz spójrz na zawiasy. Jeżeli znajdują się po Twojej prawej stronie to stoisz przed drzwiami prawymi. Jeżeli zawiasy są po Twojej lewej stronie masz do czynienia z drzwiami lewymi.

Wybór drzwi prawych lub lewych jest bardzo istotny w aranżacji całego domu. Zanim wybierzemy odpowiedni model, warto zastanowić się nad paroma kwestiami, aby komunikacja i komfort korzystania z pomieszczeń była zadowalająca. Zwróćmy uwagę czy nasze drzwi nie będą otwierały się na meble. Skutkować to może ciągłym obijaniem np. szafy klamką, poza tym drzwi nie otworzą się do końca. Warto więc wybrać model, który będzie otwierał się na pustą ścianę. Drugi istotny element,, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę, to włączniki światła. Warto przypilnować, żeby nie zasłonić ich skrzydłem drzwi, na dłuższą metę możemy czuć się lekko rozdrażnieni. Poza tym drzwi prawe czy lewe nie powinny zachodzić na siebie, czyli nie powinny się blokować. To czy wybierzemy drzwi prawe czy lewe, zależeć również będzie od tego, z której strony łatwiej nam chwycić za klamkę.