Jako wieloletni partnerzy firmy Stolbud, postanowiliśmy utrzymać tradycję i przejęliśmy markę, pod nazwą której, chcemy kontynuować produkcję i sprzedaż najwyższej jakości okien, drzwi i akcesoria. W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć okna aluminiowe, które produkujemy pod marką Barilo w naszej fabryce zlokalizowanej w Białobrzegach nieopodal Warszawy. Produkcję okien drewnianych (w tym drewniano-aluminiowych) oraz tych wykonanych z PCV zlecamy naszym zaufanym partnerom, o wielopokoleniowej tradycji.

Dzięki naszej pasji i staraniom zdołaliśmy przywrócić jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm na polskim rynku: Stolbud.

Jesteśmy zdania, że firmę tworzą ludzie i dlatego w naszych szeregach możecie Państwo spotkać osoby z doświadczeniem i pasją, które tworzą okna z najwyższej półki. Marka Stolbud na rynku funkcjonuje długie lata, jako partnerzy przez ten okres zdobyliśmy doświadczenie, dzięki któremu możemy realizować dla Państwa nawet te najbardziej nietypowe zlecenia.

Wiemy, jak ważną rolę wybór stolarki okiennej i drzwi odgrywa już na etapie projektowania budynku, dlatego chcemy, aby współpraca jaką Państwu oferujemy, była oparta na partnerstwie. Państwa zadowolenie jest w naszym interesie, pragniemy, aby zakup okien, drzwi czy rolet odbywał się profesjonalnie i bezproblemowo, w atmosferze wzajemnego zaufania.

Aby sprostać Państwa oczekiwaniom staramy się systematycznie poszerzać naszą ofertę. Obok standardowych rozwiązań, wykonujemy okna o dowolnym kształcie i kolorze, wszystkie sprzedawane produkty posiadają wymagane certyfikaty i atesty. W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór drzwi wewnętrznych i zewnętrznych oraz akcesoriów okiennych czy rolet. Współpracujemy z najlepszymi producentami w branży stolarki okiennej i drzwiowej.

Stolbud — producent okien i drzwi

Stolbud Włoszczowa działał nieprzerwanie przez 50 lat. Do 2019 roku w ofercie znaleźć można było solidne i eleganckie drzwi drewniane. Zakłady słynęły jednak bardziej z doskonałej stolarki okiennej. Przez pół wieku stanowiła ona podstawę produkcji Stolbudu. Upadek marki był dla nas, wieloletnich partnerów firmy, dużym zaskoczeniem. Postanowiliśmy podtrzymać tradycję i przejęliśmy prawa do nazwy. Wskrzeszony Stolbud to jeszcze lepsza jakość stolarki okiennej i drzwiowej. Wprowadziliśmy na rynek markę Barilo. Dzięki niej znacznie poszerzyła się nasza oferta. Pozwoliło to zachować rozpoznawalność marki na branżowym rynku. W skład naszego asortymentu wchodzą wysokiej jakości:

  • okna drewniane;
  • okna aluminiowe;
  • okna PCV;
  • okna drewniano-aluminiowe;
  • okna i drzwi tarasowe.

Oferta Stolbudu to nie tylko dobrej jakości okna. Podczas wykańczania domu warto zwrócić uwagę na wybór drzwi w trzech modelach:

  • barilo Basic;
  • Barilo Premium;
  • Barilo Premium +.

Okna drewniane na wymiar

Stolbud od początku istnienia słynął z produkcji okien drewnianych. Przez wiele lat stanowiły one podstawę asortymentu zakładów. Do dziś stanowią trzon naszej oferty. Wysokiej jakości okna drewniane ze Stolbudu są niezwykle eleganckie. Mają doskonałe parametry termiczne, dzięki czemu powszechnie stosowane są nawet do dużych przeszkleń. Naturalny wzór i kolorystyka okien drewnianych nadaje się do każdego stylu i wnętrza.

Nowoczesne okna aluminiowe

Nowoczesne okna aluminiowe z oferty Stolbud zbierają doskonałe opinie. Idzie za tym coraz większa ich popularność na rynku. To jeden z najelegantszych produktów w ofercie. Okna aluminiowelekkie, sztywne i trwałe. Idealnie nadają się do dużych przeszkleń. Często wykorzystywane są jako okna i drzwi tarasowe. Nowoczesne okna aluminiowe mają świetne parametry termiczne. Idealnie sprawdzają się przy dużych powierzchniach okien. Dostępne są w atrakcyjnej kolorystyce. Sprawdzają się w przestrzeniach biurowych i budownictwie mieszkaniowym.

Okna PCV na wymiar — różne kształty

Okna PCV to bardzo popularny produkt w ofercie Stolbud. Wynika to z relacji jakości do ceny. Uwagę zwraca doskonała ich szczelność. Gwarantuje niższy koszt ogrzewania domu, czy mieszkania. Okna PCV wykonujemy na konkretny wymiar, często także w różnych kształtach. Ich komorowa konstrukcja zapobiega przemarzaniu. Są lekkie i odporne na drobne uszkodzenia. Okna PCV ze Stolbudu pasują do każdego wnętrza.

Okna drewniano-aluminiowe

Okna drewniano-aluminiowe łączą w sobie klasykę z nowoczesnością. Ramy wykonane są z litego drewna. Całość maskowana jest wytrzymałym aluminium. Okna drewniano-aluminiowe mają wyjątkowo ozdobny charakter. Zachowują przy tym bardzo dobre parametry cieplne. Są szczelne i eleganckie. Bogata kolorystyka pozwala dopasować okna drewniano-aluminiowe ze Stolbudu do każdego wystroju. Mnogość kształtów możliwych do wykonania wpisuje się w klasyczne i nowoczesne style architektoniczne. Są ozdobą w dekoracji wnętrza domu, czy apartamentu.

Okna i drzwi tarasowe

Stolbud wykonuje na życzenie Klientów okna i drzwi tarasowe na wymiar. Nasi specjaliści polecą produkt, który sprosta oczekiwaniom inwestora. Tu bowiem rama i futryna muszą być sztywne, a okucia wytrzymałe. Drzwi i okna tarasowe to duże przeszklenia, które wymagają odpowiedniej stolarki. Muszą być odporne na warunki atmosferyczne. Największym zagrożeniem jest silny i gwałtowny wiatr. Dodatkowo powinny być szczelne, by maksymalnie ograniczyć utratę ciepła w domu.

Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne Barilo

Ważną częścią oferty Stolbududrzwi wewnętrzne i zewnętrze Barilo. Podzielone są na trzy grupy, z których każda charakteryzuje się innym sposobem wykończenia. Mają nowoczesny styl. Produkowane są z wytrzymałych materiałów. Linia Basic idealnie nadaje się do wnętrza domu. Drzwi Barilo z płyt drewnopodobnych cieszą się bardzo dużą popularnością. Nie inaczej jest z linią Premium. Jest bogato zdobiona aluminiowymi listwami. Te drzwi Barilo zachwycają nowoczesnym stylem i kolorystyką. Ta jest nieco stonowana w ofercie drzwi zewnętrznych Barilo. Tutaj jednak design kryje się w materiałach wykończeniowych. Stal i aluminium sprawiają, że to niezwykle popularne na rynku modele drzwi zewnętrznych.

Rolety zewnętrzne i akcesoria do okien

Ofertę Stolbud-u uzupełniają akcesoria do okien. Wśród nich znajdują się okiennice. Idealnie wpisują się w architekturę górską, gdzie do dziś są powszechne. Mają różne kształty i formy wykończenia. Podobnie jest z ich kolorystyką. Okiennice na wymiar ze Stolbudu wykonywane są z drewna. Ich stylistykę uzupełniają metalowe okucia. Dodają uroku elewacji budynku. Zimą zabezpieczają przed wychłodzeniem domu. Alternatywą dla okiennic są rolety zewnętrzne. Zaciemniają i doskonale wygłuszają pomieszczenie. Stanowią też zabezpieczenie przed włamaniem. Rolety zewnętrzne Stolbud podnoszą współczynnik izolacji termicznej budynku. Naszą ofertę uzupełniają klamki do nowoczesnych okien. Proponujemy dużą różnorodność wzorów. Zarówno pod kątem kolorystyki i stylu, jak i sposobu montażu.