okna PCV

Okna PCV (okna PVC) mają duże grono swoich zwolenników. Nasze okna PCV produkowane są przez zaufanych partnerów o wielopokoleniowej tradycji i dużym doświadczeniu, dlatego oferowane przez nas produkty spełniają najwyższe oczekiwania.  Ich atrakcyjna cena i dobra jakość wykonania oddziałują na coraz większy popyt na ten towar. Tak, więc jak wybrać dobre okna plastikowe?

Zalety okien plastikowych

Okna PCV są tańsze w porównaniu z drewnianymi, a także lżejsze dzięki komorowej budowie. Ponadto ich zaletą jest duża odporność na wilgoć, a także brak konieczności systematycznego konserwowania. Duża stabilność zapewniana jest przez specjalną budowę i wzmocnienia profili. Dodatkowo plastikowa stolarka okienna jest uniwersalna i pasuje zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrz. Co ważne, białe profile wykonane z materiałów wysokiej jakości nie zmieniają koloru na żółty pod wpływem użytkowania, a więc wyglądają cały czas ładnie.

Kupujemy okna plastikowe – na co zwrócić uwagę?

Zdecydowaliśmy się na zakup okien plastikowych. Zastanawiamy się, na co zwrócić uwagę podczas kupna. Przede wszystkim warto znaleźć renomowany sklep, który cieszy się dobrą opinią. Podczas poszukiwań zwróćmy uwagę także na doświadczenie ekipy montażowej. Jeżeli dana firma zdobędzie nasze zaufanie to, poprośmy o przygotowanie oferty dostosowanej do naszych potrzeb. Pamiętajmy, że nasze oczekiwania są kluczowe. Przykładowo, jeżeli chcemy zwiększyć nasze bezpieczeństwo to, zainteresujmy się pakietem z ochroną antywłamaniową. W takiej sytuacji oczekujmy okien ze specjalnymi okuciami i zaczepami antywyważeniowymi albo szyb odpornych na rozbicie. Z kolei, jeżeli uwielbiamy spędzać czas na tarasie to, poprośmy o ofertę z drzwiami przesuwnymi z niskim progiem, co zwiększy komfort użytkowania. W sytuacji umiejscowienia naszego domu w głośnej okolicy trzeba powiadomić sprzedawcę, że kluczowe są dla nas rozwiązania, które zmniejszą hałas. Poinformowanie o naszych potrzebach jest bardzo ważne, ponieważ to my użytkujemy/będziemy użytkować dom i wiemy, co nam jest potrzebne i zwiększy naszą wygodę mieszkania.

Producent okien kontra sprzedaż okien plastikowych

Wiele osób zastanawia się czy lepiej zakupić okna u producenta czy w sklepie zajmującym się wyłącznie ich dystrybucją. Tak naprawdę nie ma większej różnicy. Pamiętajmy jednak, aby wybrać sprawdzone przedsiębiorstwo, mające doświadczenie w tej branży. Przykładem takiej firmy jest Stolbud. W asortymencie można znaleźć okna plastikowe w różnych kolorach, kształtach i rozmiarach.

Prawidłowo zamontowane okna plastikowe cechujące się dobrymi parametrami użytkowymi to dobra inwestycja, która może posłużyć nam przez lata. Dzięki różnorodnym ozdobnikom i bogatej kolorystyce można je z łatwością dopasować do stylu każdego domu, zarówno nowoczesnego, jak i zabytkowego.