okna Drzwi tarasowe

Drzwi tarasowe to idealne rozwiązanie na łagodne i funkcjonalne połączenie tarasu z wnętrzem domu. W obecnych czasach trudno spotkać dom jednorodzinny, w którym w ogóle nie ma drzwi tarasowych. Duże przeszklenia nadają budynkowi lekkości i doskonale doświetlają dom, w salonie tworzą naturalne obrazy malowane naturą. Coraz częściej możemy spotkać budynki, w których znajduje się nawet kilka drzwi tarasowych. Duże przeszklenia w postaci drzwi tarasowych są chętnie wybierane przez właścicieli domów jednorodzinnych. Często zastępują całe ściany dodając przestrzeni i możliwości zacierania granicy, między wnętrzem domu a naturą.

Nowoczesne mechanizmy stosowane w drzwiach balkonowych, umożliwiają otwieranie skrzydeł na różne sposoby. Działają dokładnie i bezpiecznie, nawet w przypadku dużych gabarytów i zapewniają komfort użytkowania. Wybierając drzwi tarasowe trzeba brać pod uwagę nie tylko ich rozmiar, ale również sposób, w jaki będą się otwierały. Sposób ich otwierania zależy od okuć, najpopularniejsze typy otwierania drzwi tarasowych to rozwieralne oraz przesuwne.

Drzwi tarasowe, jakie mają zalety?

Drzwi tarasowe nie tylko zapewniają dostęp do naturalnego światła, ale przede wszystkim oddzielają wnętrze domu od środowiska zewnętrznego, powinny być więc odporne na zmienne warunki atmosferyczne, wilgoć oraz napór wiatru. Nie należy bać się utraty ciepła przy dużych drzwiach balkonowych, wystarczy wybrać produkty najwyższej jakości, jakie oferuje firma STOLBUD.