okna Drewniane

Budujemy lub remontujemy dom… Nadeszła pora na wybór stolarki okiennej. Czeka nas nie lada wyzwanie. Na rynku dostępne są różnorodne systemy okienne, wykonane z różnych materiałów. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań są okna drewniane. To doskonałe rozwiązanie dla osób stawiających na naturalność, ale także estetykę oraz funkcjonalność. Nasze okna drewniane produkowane są przez zaufanych partnerów o wielopokoleniowej tradycji i dużym doświadczeniu, dlatego oferowane przez nas produkty spełniają najwyższe oczekiwania.

Zalety okien drewnianych

Przez wiele osób okna drewniane postrzegane są jako towar luksusowy. Ponadto spotykają się one z aprobatą ekologów ze względu na wykonanie z naturalnego surowca. Nie można zapomnieć, że drewno to surowiec bezpieczny dla środowiska. Podstawowa ich zaleta to odporność na zniekształcenia, która wynika z klejonych konstrukcji profili. Ich proces produkcyjny jest dość złożony, ale zapewnia solidność wykonania. Są one również bardziej stabilne niż te wykonane z PCV, dlatego też mogą przyjmować większe rozmiary.

Kolejny plus to łatwa zmiana koloru poprzez możliwość malowania i lakierowania. Dodatkowo pojawiają się zarysowania czy uszkodzenia można szybko naprawić. Ponadto drewno dodaje wnętrzu przytulności i ciepła.

Kiedy wybrać okna drewniane?

Tak naprawdę każdy może zakupić okna drewniane. Doskonale nadają się zarówno do dworku, domu z bali, jak i willi miejskiej. Ten typ okien chętnie wybierany jest również do montażu w domach zbudowanych z drewna. Do takiej konstrukcji okna z PCV po prostu nie pasują. Inny powód montażu okien drewnianych to nastawienie użytkownika na wybieranie wyłącznie naturalnych surowców.

Wybór okien drewnianych zależy od potrzeb i gustu użytkownika. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, ale bardzo ważne jest podjęcie świadomej decyzji i zwrócenie uwagi na nasze główne oczekiwania.

Okna drewniane cena

Atrakcyjna cena zakupu wraz z wyżej wymienionymi zaletami sprawiły, że okna drewniane są często wybieranym produktem w branży okienniczej.

Estetyka ważna sprawa

Wiele osób uważa, że okna drewniane są bardziej uniwersalne ze względu na możliwość zmiany koloru ram i dopasowania ich do wystroju wnętrza.

O czym warto pamiętać przy wyborze okien drewnianych?

Przede wszystkim stolarka drewniana wymaga regularnej konserwacji i odnawiania. Ich malowanie lub lakierowanie wymaga specjalnego przygotowania (np. zmatowienia papierem ściernym).

Okna dla wymagających

Na rynku funkcjonuje wiele przedsiębiorstw oferujących sprzedaż okien drewnianych. Warto wybrać profesjonalną firmę zajmująca się sprzedażą stolarki drewnianej, mającą kilkuletnie doświadczenie. Taką właśnie jest przedsiębiorstwo Stolbud. W jej ofercie można znaleźć produkty dopasowane do potrzeb każdego klienta. Bez wątpienia nawet najbardziej wymagający klient znajdzie w jej asortymencie okna dopasowane do swoich potrzeb. Przede wszystkim cechuje je wysoka jakość, gdyż wykonane są z drewna pierwszogatunkowego.

Stolbud gwarantuje okna dostosowane do preferencji klientów. Dla tej firmy okna są prawdziwą pasją. Każdy klient może liczyć na profesjonalną pomoc i wiedzę jej pracowników.