okna Klamki do okien

Klamki to nie tylko element, który pełni rolę funkcyjną. Może być również piękną i subtelną dekoracją okna. Dobra klamka do okien musi przede wszystkim dobrze i płynnie działać, tak abyśmy mogli swobodnie otwierać i zamykać okno. Powinna również chronić dom przed nieproszonym gościem. Biorąc pod uwagę wszystkie te aspekty, wybór odpowiedniej klamki do okien wydaje się rzeczą bardzo istotną.

Jakie klamki do okien?

Klamki do okien muszą być odpowiednio dobrane do funkcji jakie pełnią okna. Mamy bowiem okna rozwierane, uchylne czy przesuwne, do okna dachowego również musimy dobrać odpowiednią klamkę. Klamki do okien mogą być wykonane z różnych materiałów, dlatego nie powinniśmy mieć problemów z doborem ich do materiału z jakiego zostały wykonane ramy okienne.

Klamki możemy podzielić na rodzaj materiału z jakiego zostały wykonane, kolor, jak również ich budowę. Odpowiednie klamki do okien, mogą być również dobrym zabezpieczeniem przed maluchami, aby nie mogły samodzielnie otworzyć okna jak i przed wizytą nieproszonych gości. Mówimy tu o klamkach, które mają wbudowaną specjalną blokadę i bez jej zwolnienia nie ma możliwości otwarcia okna. Są to klamki do okien na kluczyk lub specjalny przycisk blokujący.

Zdajemy sobie sprawę, że bezpieczna i dobrze działająca klamka to podstawa, dlatego oferujemy Państwu klamki najwyższej jakości, które spełniają te wszystkie kryteria.