okna - AluminioweMB-70

mb 70

MB-70

MB-70 – system okienno-drzwiowy z izolacją termiczną

  • Specyfikacja okien MB-70 aluminiowych.
  • Przepuszczalność powietrza okna to klasa 4
  • Odporność na obciążenie wiatrem okna określona klasą C5
  • Wodoszczelność okna okreslona klasą E 1200
  • Izolacyjność termiczna U od 1,5 W/(m2K)

System MB-70 to idealne rozwiązanie służące do wykonania bardzo wymagających izolacji termicznych oraz akustycznych dla elementów zabudowy różnych typów okien, drzwi, witryn.

Profil tego systemu zawiera budowę trójkomorową w której głębokość konstrukcyjna kształtowników okna jest równa 70 mm (ościeżnica), 79 mm (skrzydło) oraz drzwi 70 mm i 70 mm. Takie zastosowanie powoduje efekt jednej płaszczyzny okna i drzwi.

Informacje dodatkowe o systemie MB-70

MB-70 charakteryzuje się niskim współczynnikiem przenikania ciepła dzięki zastosowaniu przekładek termicznych wraz z uszczelkami. Współczynnik Uf dla konstrukcji systemu MB-70 w zależności użytych profili i akcesoriów wynosi od 1,5 do 2,39 W/(m2K). W systemie zastosowano profilowane przekładki termiczne w kształcie omegi o szerokości 34 (okna) i 24 (drzwi) mm z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym. Kształt ten zwiększa sztywność profili w stosunku do przekładek płaskich oraz ułatwia odwodnienie kształtowników zapewniając tym samym właściwą izolację termiczną w każdych warunkach atmosferycznych.

Przekładki termiczne w oknach posiadają uszczelnienie na styku kształtownika i przekładki. Zastosowanie takie dzieli komorę pomiędzy kształtownikami aluminiowymi wewnętrznym i zewnętrznym na trzy części.

Szczelność zapewniają specjalne uszczelki z dwukomponentowego kauczuku syntetycznego EPDM.

MB-70 to pierwszym systemem, w którym wykorzystano ten rodzaj materiału.