okna - AluminioweOkna i klapy oddymiające

Okna i klapy oddymiające

Okna i klapy oddymiające

Domeną naszej firmy jest dostarczanie najwyższej jakości okien oraz drzwi, które znajdą swoje zastosowanie w bardzo wielu miejscach. Są one wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów i podzespołów, co sprawia, że odznaczają się znakomitymi właściwościami mechanicznymi i wysoką wytrzymałością na uszkodzenia. Dzięki temu sprzęty są odporne na działanie nawet tych najbardziej niesprzyjających warunków pogodowych, jak na przykład silny wiatr czy też opady deszczu i śniegu. W ostatnim czasie propozycja naszej firmy została wzbogacona o aluminiowe okna oddymiające.

Okna oddymiające – postaw na sprawdzone rozwiązania

Nie każdy o tym wie, ale okna i klapy oddymiające stanowią bardzo ważny element bezpieczeństwa każdego budynku. Akcesoria tego typu mogą być montowane w przestrzeniach, takich jak na przykład domy jednorodzinne, sklepy, laboratoria czy też hale produkcyjne i magazynowe. Ich zadaniem jest zagwarantowanie odpowiedniej wentylacji wnętrz. W przypadku wystąpienia zagrożenia (pożaru lub ulatniania się szkodliwych oparów) okna pozwalają pozbyć się dymu oraz innych toksycznych substancji z powietrza. Dzięki temu możliwe jest zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa wszystkim osobom znajdującym się wewnątrz budynku. Sprawnie działający system oddymiający umożliwi natomiast służbom straży pożarnej przeprowadzenie szybkiej ewakuacji.

W swojej ofercie posiadamy wiele modeli okien i klap oddymiających. Szeroka propozycja powoduje, że każda osoba znajdzie u nas dokładnie to, czego potrzebuje. To, co wyróżnia oferowane akcesoria to przede wszystkim łatwość montażu. Dzięki temu instalacja okien i klap może być przeprowadzona w bardzo sprawny sposób. Dodatkowo prostota codziennej eksploatacji sprawia, że żadna osoba nie będzie miała problemu z właściwym użytkowaniem produktów.

Zaufaj profesjonalistom w branży

Poszczególne modele okien i klap oddymiających mogą być wyposażone w specjalistyczne mechanizmy wytwórców D+H oraz GEZE. Powoduje to, że konstrukcje mogą być eksploatowane przez długi czas bez jakichkolwiek oznak zużycia oraz zniszczenia.

Zajmujemy się dostarczaniem zarówno okien fasadowych, jak i połaciowych. Powoduje to, że jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom każdego Klienta. Oferowane przez nas okna aluminiowe mogą być wyposażone w różne typy siłowników dostosowane do potrzeb konsumentów. Dodatkowo zapewniamy również napędy o dużej sile otwierania. Siłowniki mogą być montowane zarówno pojedynczo, jak i w zsynchronizowanych układach.

Tym, co wyróżnia naszą firmę jest przede wszystkim fakt, że oferowane przez nas produkty są wykonane zgodnie z normą EN 12101-2. Daje to pewność, że spełniają bardzo rygorystyczne parametry techniczne przede wszystkim pod względem odporności mechanicznej. Mogą więc być montowane w wielu przestrzeniach gwarantując odpowiednie zabezpieczenie budynku przed nadmiernym zadymieniem.

Okna i klapy oddymiające – dlaczego warto?

Okna i klapy oddymiające zapewniają płynny przepływ dymu oraz trujących gazów z obszarów dotkniętych pożarem. Dzięki temu wewnątrz budynku ilość dymu jest bardzo mocno zredukowana, a to z kolei umożliwia łatwe znalezienie wyjść ewakuacyjnych nawet przez osoby, które nie znają dokładnie danej przestrzeni. Aluminiowe okna oddymiające mogą działać na dwa sposoby. Akcesoria te mogą się uaktywniać po wciśnięciu przycisku bezpieczeństwa lub w sposób automatyczny – podczas uruchomienia czujnika pożarowego. Dzięki temu pomieszczenia już od samego początku będą w odpowiedni sposób wentylowane, a to umożliwi sprawne pozbycie się dymu z wnętrz. Dużą zaletą okien oddymiających jest fakt, że prezentują się bardzo nowocześnie, co powoduje, że mogą pełnić funkcję tradycyjnych akcesoriów wietrzących i doświetlających pomieszczenie.

Sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie

Zachęcamy do zapoznania się z całością oferty naszej firmy oraz do wybrania najodpowiedniejszych rozwiązań dla swoich potrzeb. Szeroka propozycja powoduje, że jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających Klientów zarówno pod względem funkcjonalności, jak i jakości wykonania produktów. Dzięki temu każda osoba znajdzie najodpowiedniejsze rozwiązanie dla siebie.