Porady

Drzwi tarasowe przesuwne – jaki system wybrać?

AL_062.20

Drzwi tarasowe przesuwne roztaczają pewną magię. Zasunięte zapewniają nam ciepło i nie zabierają pięknego widoku, to trochę tak, jakbyśmy mieli z każdą porą roku nowy wspaniały obraz malowany naturą. Odsunięte otwierają się na ogród nienachlanie łącząc salon z tarasem. Drzwi tarasowe przesuwne umożliwiają nam przemianę otaczającej nas przestrzeni, szczególnie w ciepłe letnie dni, kiedy lubimy przesiadywać na świeżym powietrzu. Jaki system drzwi przesuwnych wybrać i na co zwrócić uwagę, aby w pełni korzystać z dobrodziejstw współczesnej technologii?

Drzwi przesuwne – dlaczego warto je mieć

Drzwi tarasowe przesuwne to wymarzona opcja dla osób, które cenią najmniejszy kawałek przestrzeni. Drzwi przesuwne są bardzo praktyczne, gdyż w zasadzie nie zajmują miejsca przy ich otwieraniu co za tym idzie, mamy większe możliwości przy aranżacji pomieszczenia. Poza tym widok na ogród i maksymalnie duża ilość światła we wnętrzu równa się fantastyczne samopoczucie. Co jeszcze przemawia za posiadaniem drzwi tarasowych przesuwnych? Bardzo dobre właściwości cieplne, nowoczesny design, bezgłośnie zamykanie czy komfort przechodzenia. Ten ostatni aspekt jest bardzo istotny, gdy w domu mamy dzieci, brak progu to brak potknięć. Następnym równie istotnym elementem, który przemawia za dużymi przeszkleniami to stabilność podczas wietrznych dni. Musimy mieć świadomość, że zakup drzwi tarasowych przesuwnych to większy wydatek niż w przypadku drzwi tradycyjnych, ale są one warte swojej ceny. Pamiętajmy, że jest to zakup na długie lata.

Jaki system drzwi przesuwnych wybrać

Ilość systemów drzwi przesuwnych może przyprawić o ból głowy, co oczywiście nie pomaga w podjęciu świadomej decyzji zakupu. To przecież taras staje się centralnym miejscem, gdzie w ciepłe dni zasiadamy przy posiłku czy filiżance kawy, dlatego drzwi przesuwne powinny być komfortowe, funkcjonalne i estetyczne, aby zachować płynne przejście między strefą salonu i tarasu. Warto zatem podjąć świadomą decyzję i wiedzieć, jakie możliwości daje nam dany system okienny.

System drzwi przesuwnych MB-SKYLINE

systemy aluminiowe

Jest to system drzwi przesuwnych z ukrytą ramą MB-SKYLINE, który bazuje na wąskich profilach, dzięki czemu konstrukcje zyskują nowoczesny i minimalistyczny wygląd. Dzięki systemowi MB-SKYLINE drzwi nadają budynkowi wyjątkowej elegancji i stylu. Drzwi przesuwne zapewniają komfortowe przejście z domu na taras. Bezprogowe przejście stwarza również wrażenie idealnego połączenia domu z tarasem. Pomimo tego, że z przeszkleń możemy stworzyć ogromne powierzchnie to cała konstrukcja stwarza wrażenie delikatnej i lekkiej, a nasza ściana ze szkła stanowi niemal jednolite przeszklenie z wąskimi liniami podziału.

Funkcjonalność i estetyka systemu MB-SKYLINE przemawia sama za siebie. Oto kilka danych, które powinniśmy mieć na uwadze:

 • profile skrzydła o głębokości 71 mm , ościeżnica 2-szynowa to 190 mm i 3-szynowa ościeżnica 292 mm.
 • wysoka estetyka konstrukcji i nowoczesny design – rama ukryta w ścianach, podłodze i suficie, całkowicie zlicowane skrzydła z profilem ościeżnicy po bokach, widoczna szerokość połączenia skrzydeł drzwi – 25 mm.
 • skrzydła drzwi o wadze do 700 kg i dużych wymiarach – do 4 m wysokości
 • profile o konstrukcji 3-komorowej z izolacją termiczną
 • szklenie pakietami 3-szybowymi o grubości w zakresie od 52 do 60 mm
 • drzwi otwierane ręcznie lub automatycznie
 • napędy oraz centrale sterujące schowane w profilach ościeżnicy
 • możliwość zastosowania automatu montowanego na zewnątrz konstrukcji
 • brak ograniczeń szerokości konstrukcji – drzwi mogą być połączone ze sobą i stanowić jednolity ciąg przeszklenia

Więcej o systemie MB-SKYLINE

System drzwi przesuwnych MOREVIEW

moreview

System MOREVIEW to wielkogabarytowe drzwi przesuwne o wąskich profilach, które są całkowicie ukryte w posadzce, ścianach i suficie. System MOREVIEW daje bardzo duże możliwości konstruowania drzwi o maksymalnej wysokości do 4 metrów i maksymalnym ciężarze skrzydła do 1200kg. Słupek widoczny na zejściu skrzydeł do zaledwie 27 mm, przez co cała konstrukcja wygląda bardzo estetycznie. Innowacyjna budowa pozwala na instalowanie tafli szklanych obok siebie bez widocznych z zewnątrz elementów aluminiowych. Słupek statyczny umożliwia tworzenie ciągu przeszkleń stałych, a cało szklany narożnik pozwala na ich łączenie pod dowolnym kątem.

Niewątpliwymi zaletami systemu drzwi przesuwnych MOREVIEW są:

 • transparentność do 98% co daje nieograniczony dostęp światła słonecznego
 • niezależne konstrukcje systemu Moreview mogą być łączone pod kątem 90,
 • słupek statyczny pozwala na konstruowanie ciągu przeszkleń stałych, które dodatkowo można łączyć pod dowolnym kątem dzięki zastosowaniu całoszklanego narożnika,
 • do wyboru sterowanie manualne lub automatyczne – mechanizm sterujący ukryty jest w ramie lub pozostaje na wierzchu,
 • możliwość szklenia od zewnątrz, odwodnienie liniowe zintegrowane z ościeżnicą,
 • możliwość konstruowania narożników niesymetrycznych,
 • rozwiązanie szczelinowe – futryna dolna i mechanizm jezdny wpuszczone w podłogę,
 • możliwość konstruowania okien stałych,
 • płynne przejście konstrukcji w fasadę FA 50N, i FA 50N SL,
 • system MOREVIEW pozwala na serwisowanie układu jezdnego bez konieczności zdejmowania ciężkich skrzydeł.

Więcej o systemie MOREVIEW

System drzwi przesuwnych DP 180 PRIMEVIEW

dp 180 primeview

DP 180 to system służący do tworzenia okien i drzwi podnoszono-przesuwnych dla zabudowy zewnętrznej. Jest nowoczesnym rozwiązaniem, którego podstawę stanowią profile. To niezwykle efektowne rozwiązanie pozwala wyeliminować widoczne elementy aluminiowe od strony zewnętrznej konstrukcji. Wersja GLASS pozwala także na całkowite ukrycie futryn drzwi przesuwnych w podłodze, suficie i warstwie ocieplenia. System DP 180 daje możliwość wykonania połączenia cało szklanego narożnika pod kątem 90˚ oraz możliwość bez szprosowego łączenia szyb. Drzwi powstające na bazie tego systemu mogą zostać również wyposażone w ruchomy słupek narożny. Zastosowanie okuć z mikrowentylacją przewidziane jako opcja ułatwia wietrzenie pomieszczeń.

O jakich zaletach możemy mówić w przypadku systemu DP 180 PRIMEVIEW?

System DP 180 jest nowoczesnym rozwiązaniem, którego podstawę stanowią profile aluminiowe z przekładkami termicznymi. Budowa systemu DP 180 ma wpływ na obniżenie strat energii cieplnej, a co za tym idzie na zmniejszenie kosztów eksploatacji projektowanych obiektów. Produkt przeznaczony jest do stosowania zarówno w obiektach budownictwa mieszkaniowego, jak i użyteczności publicznej.

Szerokość i wysokość skrzydła drzwi może osiągać do 3300 mm przy ciężarze skrzydła do 430 kg. Duże przeszklenia to znak rozpoznawczy nowoczesnego budownictwa. Cała konstrukcja nabiera lekkości poprzez szklane tafle mocowane za pomocą aluminiowych profili. Pozwala to na uzyskanie przejrzystej bariery, która mimo swej transparentności stanowi doskonałą i przemyślaną ochronę przed wiatrem, zimnem, deszczem czy nadmiernym słońcem.

Więcej o systemie DP 180 PRIMEVIEW